Korábban már hírt adtunk róla, hogy a tervek szerint áprilisban megjelennek az első vállalkozásfejlesztési pályázatok a GINOP program keretén belül, mintegy 90 milliárd forint összegben. Emellett most összeállítottuk a GINOP program prioritásait is a hozzájuk kapcsolódó pályázatokkal együtt.
Az áprilisban megjelenő pályázatok az alábbiak:
- 80 milliárdos keretösszegű pályázat kapacitásbővítésre (bővebben)
- 5 milliárd forint értékben munkahelyteremtésre a szabad vállalkozási zónákban (bővebben)
- 5 milliárdos keretösszeggel Kkv-k piaci megjelenítésének támogatására (bővebben)
A GINOP program kiemelt célkitűzése a munkahelyteremtés és a gazdasági növekedés
A munkahelyteremtés elsődleges célja, hogy csökkentse a közszférában, a közmunkaprogramban dolgozók nagyjából egymilliós számát. Ezért a fejlesztési forrásokat olyan ágazatokra fogják koncentrálni, amelyek nagy élőmunka igényűek, mint például a mezőgazdaság, a turizmus vagy akár a gépipar.
A gazdasági növekedéshez erősíteni kívánják a multicégek magyar beszállítóit, amelyek révén a magyar beszállítók termékei kijuthatnak a világpiacra. Ezen felül ide tartozik még az innováció támogatása az autóiparban, gyógyszeriparban, és az IT szektorban.
Számítani kell rá, hogy az egyes ágazatokra fókuszáltabb pályázatok miatt kevesebb projekt lesz támogatható. Vagyis a pályázatok célzottan fognak megjelenni, nem lesz pénz mindenre.
2733 milliárd forint van a GINOP keretében az elkövetkező évekre
Az alapvető célkitűzés, hogy a fenntartható gazdasági növekedést a versenyképességünk növelésével, a magyar ipar növelésével, a magas hozzáadott értékű ágazatok erősítésével érjük el. „Külön stratégiai cél, hogy a vállalkozók ne magányos harcosokként lépjenek új piacokra, ezért kiemelten segítjük az együttműködő vállalkozásokat” – mondta Milos Katalin, a Nemzetgazdasági Minisztérium pályázatkezelési főosztályvezetője a Piac&Profit konferenciáján.
Pénzügyi eszközök (vissza nem térítendő támogatások) már az év második felében elérhetőek lesznek a kkv-k számára. A GINOP-ban az idén közel hetven pályázat fog megjelenni 830 milliárd forintos keretösszeggel.
A TELJES KERETÖSSZEG ELOSZLÁSA A GINOP-ON BELÜL
GINOP 1 – 450 milliárd a kkv-k versenyképességének javítására
- a vállalkozói kultúra fejlesztése (vállalkozó készségek fejlesztése, mentorálás, stb.)
- modern üzleti struktúra megteremtése (ipari parkok, tudásparkok szolgáltatásainak színvonalnövelés)
- kapacitásbővítés támogatása (komplex vállalkozásfejelsztési támogatásaok elsősroban a feldolgozóiparban)
- vállalkozások hálózatosítása és új piacra lépés támogatása (klaszterek, beszállítói kapcsolatok támogatása, exportösztönzés)
GINOP 2 – Kutatás fejlesztés és innováció 532 milliárd forint- Vállalati K+F fejlesztése a tudás és technológia-intenzív vállalkozások körében
- Stratégiai K+I együttműködések támogatása innovatív vállalatok, és közfinanszírozású ill nonprofit kutatóhelyek között.
- K+I infrastruktúra és kapacitás fejlesztése, elsősorban a nonprofit és közfinanszírozású kutatóhelyek körében.
GINOP 3 – Infokommunikációs fejlesztések
- Versenyképes IKT szektor megteremtése, a szektpor vállalkozásinak piacra jutásának támogatása.
- Digitális gazdaság fejlődésének erősítése, ezen belül szoftverekés alkalmazások beszerzésének támogatása, kkv-k, kamarák érdekvédelmi szervezetek stb. támogatása.
GINOP 4 – Energiahatékonyság
- A vállalkozások közvetlen fajlagos energiafelhasználásának és költségeinek csökkentése,épületenergetikai illetve megújuló energiaforrások támogatása.
GINOP 5-6 – Foglalkoztatás növelés
- Álláskeresők és inaktívak foglalkoztathatóságának növelése, atipikus munkarendek,képzések támogatása a leszakadó illetve hátrányos helyzetű társadalmi csoportok érdekében.
Ifjúsági garancia program
- A sem oktatásban, sem képzésben nem résztvevő fiatalok foglalkoztatásának, továbbképzésének támogatása.
Versenyképes munkaerő
- A felnőtt munkaerő képzése, versenyképességének növelése.
GINOP 7 – Turizmus
- A természeti és kulturális örökségek fenntartható fejlesztése.
PÁLYÁZATI KÖNNYÍTÉSEK
Biztosítékmentesség
Ha olyan vállalkozás pályázik, amely lezárt pénzügyi évvel rendelkezik és benne van a NAV köztartozásmentes adatbázisában.
Pályázati előleg
Az elnyert pályázati összeg 30%-a lehívható lesz a projekt elején.
Önerő
Az önerő meglétét nem a pályázati induláshoz, hanem a pályázati kifizetések végéhez kötik. Vagyis az utolsó 10% lehívásához kell igazolni a rendelkezésre álló önerőt.
Segítségünkkel meg fogja találni azt a pályázatot, ami cégét fellendíti.
Pályázzon és nyerjen! Lépjen velünk kapcsolatba!
Kattintson ide és töltse le adatkezelési tájékoztatónkat!